BEC Pabellón 2. 10:00 H Apertura de puertas del salón.

11:00 H Comienzan las partidas. 11:00 H 1ª Ronda // 11:50 H 2ª Ronda // 12:40 H 3ª Ronda // 13:30 H 4ª Ronda // 16:30 H 5ª Ronda // 17:20 H 6ª Ronda // 18:10 H 7ª Ronda.

Ordutegia/Horario Ekintza / Actividad Gunea / Espacio
10:00 Ekitaldiaren hasiera / Apertura del evento BIZKAIA CHESS & GAZTE
10:00 – 18:30 Eskulanak egiteko tailerrak  / Taller de manualidades TAILERRAK / TALLERES
10:00 – 19:00 Xakearen azoka / Feria del Ajedrez AZOKA GUNEA /FERIA CLUBES
10:00 – 19:00 Puzgarriak / Hinchables TXIKIGUNE
10:00 – 19:00 Korner teknologikoa / Córner Tecnológico TXOKO TEKNOLOGIKOA / CÓRNER TECNOLÓGICO
10:00 – 19:00 Txikigune TXIKIGUNE
11:00 – 19:00 Euskadiko I. Xake buruketa txapelketa / I. Campeonato de Euskadi de Problemistas Ajedrez BURUKETA GUNEA / ZONA PROBEMISTAS
11:00 – 14:20 “CHESS & GAZTE 2017” txapelketa / Campeonato “CHESS & GAZTE 2017” TXAPELKETA GUNE NAGUSIA / ZONA DE TORNEO PRINCIPAL
11:00 – 12:00 Konferentzia / Conferencia “LEONTXO GARCIA” XAKEA ZABALDUZ
11:00 – 11:30 Joko librea / Juego libre XAKEBASKET
11:15 – 12:15 Gaztedi BBK LAUKI ZERO / CASILLA CERO INICIACIÓN
11:30 – 12:00 KO txapelketa / Torneo Ko XAKEBASKET
12:00 – 12:30 “CHESS & GAZTE” aretoaren inaugurazioa eta castellets-en erakusketa /  Inauguración del Salón “CHESS & GAZTE” y Exhibición de Castellets GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
12:00 – 13:00 Basket 3×3 XAKEBASKET
12:30 – 13:00 NICOLÁ LOCOCO” konferentzia / Conferencia “NICOLÁ LOCOCO” XAKEA ZABALDUZ
12:30 – 14:00 Xake hastapen tailerrak / Talleres de iniciación al Ajedrez LAUKI ZERO / CASILLA CERO INICIACIÓN
13:00 – 13:30 Ruleta txapelketa / Torneo ruleta XAKEBASKET
13:30 – 14:00 Xake bizidunaren partida / Partida Ajedrez Viviente GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
13:30 – 14:00 21 Txapelketa / Torneo 21 XAKEBASKET
14:00 – 14:30 Castellets-en erakusketa / Exhibición de Castellets GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
14:00 – 14:30 Joko librea / Juego libre XAKEBASKET
15:00- 17:30 Irratsaioa / Programa de Radio XAKEA ZABALDUZ
15:30 – 16:00 Ruleta txapelketa / Torneo ruleta XAKEBASKET
15:30 – 20:00 Master txapelketa / Torneo Master ZONA TORNEO MASTER
16:00 – 19:00 Arratsaldeko jardunaldia “CHESS & GAZTE 2017” / Jornada Vespertina  “TORNEO CHESS & GAZTE 2017” ZONA DE TORNEO PRINCIPAL
16:00 – 19:00 “ARRATSALDEKO CHESS & GAZTE  2017 TXAPELKETA” / “TORNEO CHESS & GAZTE TARDE 2017” ZONA TORNEO SECUNDARIA
16:00 – 16:30 Castellets-en erakusketa / Exhibición de Castellets GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
16:00 – 16:30 Basket 3×3
16:30 – 17:00 Castellets-en ikasketa tailerra / Taller de aprendizaje de castellets GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
16:30 – 18:30 Xake hastapen tailerrak / Talleres de iniciación al Ajedrez HASTAPEN GUNEA / CASILLA CERO INICIACIÓN
17:00 – 17:30 Xake bizidunaren partida  / Partida Ajedrez Viviente GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
17:00 – 17300 Ko txapelketa / Torneo Ko XAKEBASKET
17:30 – 18:00 Itsuan jokatuko diren jokaldiak / Partidas simultaneas a ciegas GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
17:30 – 18:00 Joko librea / Juego libre
17:30 – 18:30 Masterrekin topaketa eta sinadurak / Encuentro master + firmas XAKEA ZABALDUZ
18:00 – 18:30 Castellets-en erakusketa / Exhibición de Castellets GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
18:30-19:30 Diskofesta GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
19:30- 20:00 Sari banaketa / Entrega de premios GUNE ZENTRALA/ ESPACIO CENTRAL
20:00 Ekitaldiaren amaiera / Cierre del evento BIZKAIA CHESS & GAZTE